CP a média

Situace na US akciových trzích ze dne 27.12.10

Datum vydání: 28.12.2010
Médium: Finance.cz
Odkaz: http://www.finance.cz/zpravy/finance/292816/


Akciové trhy do nového týdne vstoupily poněkud nerozhodně a zaznamenaly smíšené výsledky. Blue Chips index Dow Jones se snížil o 0,18% na 11 555,03 bodů, širší index S&P 500 lehce vzrostl o 0,06% na 1 257,54 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,16% na 2 667,27 bodů.

Akcie v pondělí pokračovaly v poklidném obchodování s menším objemem, to bylo způsobeno nepříznivým počasím (sněhové bouře) a dopravními problémy. Negativní vliv na obchodování měly i obavy ze sobotního překvapivého zvýšení úrokových sazeb v Číně (o 0,25 % na 5,81 %). Nejvíc ovlivněné sněhovými bouřemi byl letecký a maloobchodní sektor.

Nejlepší výkon v pondělí vykázal finanční sektor zčásti posílen nárůstem akcií pojišťovny AIG (+9,33%), která podepsala dohodu za 4,3 mld. USD ve formě kreditní facility. Subjekt pokračuje ve shromažďování prostředků na vyvázání se z vládního podílu z roku 2008 (fond TARP).

Japonská technologická společnost Sony plánuje investovat 100 mil. JPY do inovace produkce ve své divizi Nagasaki Perfecture.

Na komoditním trhu cena ropy klesla o 51 centů na 91 USD za barel. Zlato posílilo o 2,40 USD na 1382,90 USD za trojskou unci. Evropská měna posilovala vůči dolaru. Nadále panují obavy z finanční situace v Eurozóně, a proto investoři považují nárůst eura za krátkodobý.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: SP/Case Shiller Home Price Index za říjen, SP/CS 20 City meziměsíčně oček. -0,6%, SP/CS Composite 20 za říjen meziročně oček. -0,20%, spotřebitelská důvěra za prosinec oček. 56,4 bodů, Richmond FED Manufacturing Index za prosinec oček. 11 bodů, ABC Consumer Confidence k 26. prosinci.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 91,11 USD za barel a zlato má cenu 1391 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3219.

Asijské trhy vypadají takto: Nikkei -0,61%, HangSeng -0,93% a Shanghai Comp. -1,74%.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/292816/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 21.9. 2018
New York 06:48
closed 02:42
Londýn 11:48
open 04:42
Frankfurt 12:48
open 04:42
Praha 12:48
open 03:39
Moskva 14:48
open 01:57
Tokio 19:48
closed 13:12
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch