CP a média

Situace na US akciových trzích ze dne 20.12.10

Datum vydání: 21.12.2010
Médium: Finance.cz
Odkaz: http://www.finance.cz/zpravy/finance/292323/


Akciové trhy do nového týdne vstoupily poněkud nerozhodně a zaznamenaly smíšené výsledky. Blue Chips index Dow Jones se snížil o 0,12% na 11 478,13 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,25% na 1 247,08 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,25% na 2 649,56 bodů.

Akcie i v pondělí pokračovaly v poklidném obchodování, když impulsů pro výraznější pohyb bylo jen pramálo. Nebýt negativního vývoje společností American Express (AXP) a Boeing (BA), index Dow Jones by dosáhl lepšího výsledku. Akcie AXP oslabily o 3,4% poté co Stifel Nicolaus přistoupil ke snížení doporučení z "buy" na "hold". Akcie BA klesly o 2,7% v důsledku obav o další zpoždění dodávek nového letadla 787 Dreamliner.

Po uzavření trhu zveřejnila lepší než očekávané hospodářské výsledky a výhled společnost Adobe Systems (ADBE). Akcie firmy na aftermarketu vyskočily o několik procent. Méně potěšily výsledky společnosti Darden Restaurants (DRI). Akcie DRI na aftermarketu oslabily o více než 3%.

Akcie společnosti Chesapeake Energy (CHK) posílily o 8,84% poté, co z regulatorního hlášení vyplynulo, že investor Carl Icahn zdvojnásobil svůj podíl ve firmě na cca 5 % a stal se tak druhým největším akcionářem ve firmě.

Na komoditním trhu cena ropy vzrostla o 21 centů na 88,81 USD za barel. Zlato posílilo o 6,90 USD na 1386,10 USD za trojskou unci. Výnosové míry vládních dluhopisů mírně rostly. Dolar vůči ostatním měnám posiloval. Evropská měna se vůči švýcarskému franku propadla na rekordní minima poté, co ratingová agentura Moody´s snížila rating Irska na "Baa1" a přikročila k následnému logickému snížení ratingu několika bank (např. Allied Irish Banks, Bank of Ireland, atd.).

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: zásoby ropy.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 89,50 USD za barel a zlato má cenu 1386,50 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3144.

Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +1,51%, HangSeng +1,57% a Shanghai Comp. +1,79%.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/292323/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 26.4. 2018
New York 16:54
closed 16:36
Londýn 21:54
closed 10:06
Frankfurt 22:54
closed 10:06
Praha 22:54
closed 10:21
Moskva 00:54
closed 07:06
Tokio 05:54
closed 03:06
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch