CP a média

Situace na US akciových trzích ze dne 21.12.10

Datum vydání: 22.12.2010
Médium: Finance.cz
Odkaz: http://www.finance.cz/zpravy/finance/292457/


Akciové trhy v úterý pokračovaly v mírném růstu a hlavní akciové indexy se dostaly na rekordní hodnoty. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,48% na 11 533,16 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o 0,60% na 1 254,60 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o 0,68% na 2 667,61 bodů.

Zdá se, že investoři se dočkali alespoň malé "Santa Claus Rally". Akcie opět mírně posílily a díky posledním 4 měsícům můžeme říct, že to byl poměrně úspěšný rok. Index S&P 500 kompletně vymazal 46 % ztrátu, kterou trhy utrpěly po bankrotu Lehman Brothers. Index Dow Jones se vyšplhal na nejvyšší hodnoty od 29. srpna 2008. Nasdaq se pohybuje na nejvyšších úrovních dokonce od 28. prosince 2007.

Růst akciových trhů v průběhu úterního obchodování byl kromě Vánoční nálady podpořen též zmírněním obav ohledně korejského konfliktu. Severní Korea připustila, že je ochotna znovu nechat inspektory z OSN monitorovat nukleární program. Opět došlo k zajímavé transakci na poli fúzí a akvizic. Společnost Toronto-Dominion Bank (TD) kupuje privátně drženou firmu Chrysler Financial od Cerberus Capital za 6,3 mld. USD.

Velmi solidní hospodářské výsledky reportovaly společnosti Jabil Circuit (JBL) a Adobe Systems (ADBE). Akcie JBL vyskočily o 10,70% a akcie ADBE posílily o 6%. Po uzavření trhu výsledky zveřejnila firma Nike (NKE). I přes poměrně uspokojivý report akcie NKE na aftermarketu oslabovaly o zhruba 5%. V průběhu úterního obchodování se velice dobře dařilo finančnímu sektoru. Akcie společností Bank of America (BAC), JPMorgan Chase (JPM) a American Express (AXP) posílily o 2,9%, 2,6% resp. 1.7%.

Na komoditních trzích cena ropy vzrostla o 45 centů na 89,82 USD za barel. Zlato se zvýšilo o 2,70 USD na 1388,80 USD za trojskou unci. Dolar vůči ostatním měnám mírně posiloval.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: MBA žádosti o hypotéky, HDP za 3Q mezikvartálně oček. +2,8%, osobní spotřeba oček. +2,9%, GDP Price Index oček. +2,3%, Core PCE oček. +0,8%, prodeje existujících domů za listopad oček. 4,75 mil. (meziměsíčně +7,1%), House Price Index za říjen meziměsíčně oček. -0,2%.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 90,14 USD za barel a zlato má cenu 1389,30 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3143.

Asijské trhy vypadají takto: Nikkei -0,23%, HangSeng +0,22% a Shanghai Comp. -0,90%.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/292457/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 25.4. 2018
New York 00:32
closed 08:58
Londýn 05:32
closed 02:28
Frankfurt 06:32
closed 02:28
Praha 06:32
closed 02:43
Moskva 08:32
open 08:13
Tokio 13:32
open 01:28
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch