CP a média

US Futures: Opět vydatná makrodata

Datum vydání: 22.12.2010
Médium: Finance.cz
Odkaz: http://www.finance.cz/zpravy/finance/292507/


Po včerejší celkem solidní seanci, kdy se hlavní akciové indexy dostaly na nová maxima v rámci několika let, se dnes bude obracet pozornost především na zásobu makrodat. Celkově ovšem bude trading již ve znamení předvánočního sentimentu, tedy žádné velké akce...

Podle položek ekonomického kalendáře lze vysledovat reporty těchto makrodat: MBA žádosti o hypotéky, HDP za 3Q mezikvartálně s oček. +2,8%, osobní spotřeba s oček. +2,9%, GDP Price Index s oček. +2,3%, Core PCE s oček. +0,8%, prodeje existujících domů za listopad s oček. 4,75 mil. (meziměsíčně +7,1%), FHFA House Price Index za říjen meziměsíčně oček. -0,2% a zásoby ropy. Zejména předpokládaný nárůst US ekonomiky bude úzce monitorovaným indikátorem.

Způsob obchodování na evropských trzích se spíše pohybuje v neutrálním pásmu a hlavní indexy nemají vyloženě jednoznačný směr.

Ratingová agentura Standard & Poor´s Ratings potvrzuje nejvyšší rating Rakouska "AAA" i výhled "stable".

K akciím DELL (DELL) lze dodat, že podle regulatorního hlášení US SEC koupil CEO firmy M. Dell přes 7 mil. akcií společnosti.

Firmy Repsol (REP), BG Group, Statoil ASA (STO) a Galp Energia SGPS začal s ratingem "buy" pokrývat Jefferies.

Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za kurs 90,16 USD za barel a zlato je na ceně 1388,20 USD za trojskou unci. Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3134.

Aktuální indikace futures toho příliš neříkají, neboť DJIA je -2 body, Nasdaq 100 -2,25 bodů a SP 500 -0,20 bodů.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/292507/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 20.6. 2018
New York 09:05
closed 00:25
Londýn 14:05
open 02:25
Frankfurt 15:05
open 02:25
Praha 15:05
open 01:22
Moskva 17:05
closed 14:55
Tokio 22:05
closed 10:55
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch