CP a média

Situace na US akciových trzích ze dne 23.12.10

Datum vydání: 27.12.2010
Médium: Akcie.cz
Odkaz: http://www.akcie.com/komentare-a-doporuceni/78202-situace-na-us-akciovych-trzich-ze-dne-23-12-10/


Akciové trhy uzavřely zkrácený Vánoční týden ve svátečním duchu a zaznamenaly jen nevýrazné smíšené výsledky. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o 0,12% na 11 573,49 bodů, širší index S&P 500 klesl o 0,16% na 1 256,77 bodů a technologický Nasdaq Composite oslabil o 0,22% na 2 665,60 bodů.

Ani větší množství makrodat nemělo sílu trhy rozpohybovat. Investoři již si již před Vánočními svátky vybírali oddechový čas a zobchodovaný objem byl velmi slabý. Většina makroekonomických zpráv však byla horší, než se čekalo.

V průběhu čtvrtečního obchodování se nejvíce dařilo sektoru zdravotnictví a základních materiálů, které si dokázaly připsat mírné zisky. Hůře si vedly akcie finančních společností a korigovaly tak zisky z úvodu týdne.

Na komoditních trzích cena ropy vzrostla o 1,1% na 91,51 USD za barel. Dolar oslabil o 0,2%, k čemuž napomohlo i snížení dlouhodobého ratingu Maďarska z ""BBB"" na ""BBB-"" od agentury Fitch. Snížen byl i rating pro Portugalsko. Finanční a fiskální problémy evropských zemí stále přetrvávají.

Úvodní požadavky v nezaměstnanosti k 18.12 dosáhly v souladu s oček. 420 tis. a pokračující požadavky k 11.12. klesly na 4,06 mil. vs. oček. 4,10 mil. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za listopad klesly o -1,3 % vs. oček. -0,5 %. Osobní příjmy se zvýšily o +0,3 % vs. oček. +0,2 % a osobní výdaje vzrostly o +0,4 % vs.oček. +0,5 %. Index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za prosinec stoupl na 74,5 bodů vs. oček. 74,5 bodů (konečný údaj). Prodeje nových domů za listopad vzrostly na 290 000 vs. oček. 300 000 a meziměsíčně vzrostly o +5,5% vs. oček. +6,0%.

Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: Dallas FED Manufacturing Activity za prosinec oček. 17 bodů.

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 91,49 USD za barel a zlato má cenu 1383,80 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3146.

Asijské trhy vypadají takto: Nikkei +0,75, HangSeng svátek a Shanghai Comp. -1,90%.

J. Štekl

CAPITAL PARTNERS a.s.

Tento report naleznete na http://www.stockmarket.cz/

http://www.akcie.com/komentare-a-doporuceni/78202-situace-na-us-akciovych-trzich-ze-dne-23-12-10/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 21.1. 2018
New York 05:09
closed 28:21
Londýn 10:09
closed 21:51
Frankfurt 11:09
closed 21:51
Praha 11:09
closed 22:06
Moskva 13:09
closed 18:51
Tokio 18:09
closed 14:51
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch