CP a média

Statistika roku 2010 – zvítězilo NWR (+67,70 %), popadákem ECM (-70 %)

Datum vydání: 30.12.2010
Médium: Akcie.cz
Odkaz: http://www.akcie.com/komentare-a-doporuceni/78344-statistika-roku-2010-zvitezilo-nwr-67-70-propadakem-ecm-70/


Poslední seance roku sice začala opět pozitivně, avšak většina titulů v zápětí otočila směr a po vzoru zahraničních trhů, se vydala níže. Negativní směrování dovršila poměrně likvidní závěrečná aukce, ve které se uzavřely obchody za více jak 152 mil. Kč. V průběhu seance se přitom ve SPAD zobchodovalo 675 mil. Kč. Burza tak zaznamenala na závěr roku letos „jubilejní“ 45. seanci s objemem obchodů pod 1 mld. Kč. V roce 2009 přitom takových seancí zaznamenala jen 19. Průměrný každodenní celkový objem tak logicky letos zaznamenal také pokles a to o cca 16 % na cca 1,545 mld. Kč. Oproti roku 2008 se jedná dokonce již o více jak 50 % pokles. Index PX nakonec především díky velmi silnému prosincovému růstu uzavřel rok se ziskem +9,62 %. Za samotný prosinec si totiž index polepšil o +10,62 %. Nutno zmínit, že v průběhu roku se index pohyboval mnohem výše, resp. jeho letošní nejvyšší závěr byl v dubnu na 1314,60 bodech. Co se týče zhodnocení, tak stejně jako i v roce 2009, se vítězem staly akcie NWR (+67,70 %). Na dalším místě se umístilo AAA (+62,59 %) a stupně vítězů uzavírá KITD (+56,31 %), pokud vezmeme cenu lednového vstupu titulu na BCPP. Probuzení letos zaznamenaly akcie UNIPETROL (+41,22 %), přestože nedokázaly udržet všechny zisky. Na dalším místě jsou již akcie ERSTE (+27,42 %), kterým vzhledem k jejich váze v indexu, nutno přiřknout největší zásluhu na jeho růstu. Pro index podobně důležité akcie ČEZ (-9,38 %) totiž naopak působily negativně, když horší výkonnost mělo jen mediální CETV (-13,96 %) a v problémech se topící developer ECM (-70 %), který tak s přehledem zvítězil jako nejztrátovější emise. Nutno podotknou, že od ČEZ se letos dočkaly akcionáři navíc alespoň dividendy 53 Kč/akcii.

Jiří Zendulka

CAPITAL PARTNERS a.s.

Tento report včetně tabulek a grafů naleznete na http://www.stockmarket.cz/

http://www.akcie.com/komentare-a-doporuceni/78344-statistika-roku-2010-zvitezilo-nwr-67-70-propadakem-ecm-70/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 18.7. 2018
New York 04:53
closed 04:37
Londýn 09:53
open 06:37
Frankfurt 10:53
open 06:37
Praha 10:53
open 05:34
Moskva 12:53
open 03:52
Tokio 17:53
closed 15:07
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch