Komentáře

Šéf ERSTE prodal 25 tis. akcií banky

11.11.2010

Dle regulatorního hlášení CEO ERSTE A.Treichl dne 4.11. prodal 25 tis. akcií společnosti za průměrnou cenu 33,55 EUR a získal tak téměř 839 tis. EUR hrubého. Akcie tak prodával necelý týden po reportu výsledků za 3Q a podařilo se mu je vlastně prodat na půlročním maximu. Vyšší cenu titul zaznamenal už jen následující den, kdy se dostal až na 34,18 EUR.

Před zmiňovanou transakcí poslední obchod s akciemi společnosti Treichl provedl naposledy 2.3.2009, kdy nakoupil stejné množství akcií avšak za kurz 7,37 EUR. Za nákup tak tehdy utratil zhruba 184 tis. EUR. Pokud budeme uvažovat, že prodal právě tyto akcie, vydělal tak zhruba 655 tis. EUR, tzn. cca 3,5 násobek.

Jak známo Treichl se v minulosti pozitivně vyjadřoval k akciím banky. Dle posledních hlášení ke konci roku 2009 držel téměř 210 tis. akcií banky, tzn. ze svého podílu nyní prodal něco přes 10 %.

Na závěr nutno zmínit negativní reakci trhu na zveřejněnou zprávu. Titul dnes do zveřejnění zprávy ztrácel ve Vídni jen k úrovni cca 31,50 EUR, když šlo technicky spatřovat suport na cca 31,20-31,30 EUR. Následně zamířil dále níže a před 15:30 hod se drží již pod hranicí 31 EUR. Na našem trhu tak svou vahou titul nejvýrazněji přispívá k poklesu indexu PX.

Jiří Zendulka
CAPITAL PARTNERS a.s.

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 19.9. 2018
New York 17:31
closed 15:59
Londýn 22:31
closed 09:29
Frankfurt 23:31
closed 09:29
Praha 23:31
closed 09:44
Moskva 01:31
closed 06:29
Tokio 06:31
closed 02:29
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch