Komentáře

Report ČR z 9. 9. aneb konečně růst na BCPP

9.9.2010

Také ve čtvrtek se domácí trh vydal nejprve negativním směrem. Zlepšení nálady na zahraničních trzích, podpořené odpoledními US makrodaty, však přispělo na většině titulů k obratu. I tak si nakonec index PX po čtyřech předchozích poklesech polepšil „jen" o +0,61 %. Výrazný negativní vliv totiž měla na index KB (-2,76 %), která se za solidní aktivity vydala proti trhu, resp. postupně navyšovala ztráty, když se dostala krátce i pod hranici 3900 Kč. Konkurenční ERSTE (+1,73 %) naopak zisky postupně navyšovala. Po šesti ztrátových seancích se pozitivního směrování dočkala TELEFÓNICA O2 (+2,12 %) a středeční pokles korigoval ČEZ (+0,79 %). Odpoledne se navíc zvýšila aktivita, resp. poptávka o akcie NWR (+1,58 %), které tak uzavřely na více jak 14denním maximu. Informace o novém akcionáři nijak nerozhýbaly aktivitu či cenu na opět stagnujícím UNIPETROLu (+0,36 %). Živo naopak bylo na akciích ECM (+20,88 %), které bez oficiálních zpráv z probíhající valné hromady držitelů dluhopisů výrazně rostly a muselo s nimi být dle pravidel i pozastaveno obchodování. Konkurenční ORCO (-5,9 %) naopak pokračovalo ve středu započatém obratu. Živěji se obchodovalo i s akciemi PEGAS (+1,38 %), přesto za stabilní ceny u úrovně 437 Kč. Aktivita naopak klesla na CETV (+1,36 %). Celkové objemy obchodů ve SPAD se i tak poprvé v tomto týdnu dostaly nad 1 mld. Kč, když dosáhly 1,08 mld. Kč. Závěrečná aukce pak přispěla 40 mil. Kč.

Jiří Zendulka
CAPITAL PARTNERS a.s.

 

Celkové výsledky obchodování 9.9.2010

 

Kurz

Změna

Objem (v tis. Kč)

AAA

17,68

-1,72%

507,66

CETV

431,8

1,36%

20 094,62

ČEZ

829

0,79%

253 479,06

ECM

165,02

20,90%

5 551,14

ERSTE

728,9

1,73%

138 480,43

KITD

183,81

2,26%

543,74

KB

3 904,00

-2,76%

436 669,40

NWR

224,5

1,58%

108 326,27

ORCO

182,55

-5,90%

14 534,97

PEGAS

440

1,38%

10 167,64

PM

8 979,00

0,89%

511,04

O2

385

2,12%

231 112,42

UNI

225,8

0,36%

31 257,63

VIG

926,5

-0,11%

137,24

PX

1142,8

0,61%

Celkem:1 251 373,24

 

Další komentáře

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 20.9. 2018
New York 11:32
open 04:28
Londýn 16:32
closed 15:28
Frankfurt 17:32
closed 15:28
Praha 17:32
closed 15:43
Moskva 19:32
closed 12:28
Tokio 00:32
closed 08:28
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch