Firemní zprávy

ČEZ možná bude stavět nové elektrárny v Bosně

15.9.2006 09:51

Komise bosenské vlády zvolila 11 zahraničních firem, s nimiž povede další rozhovory o jejich případné účasti na rozsáhlém energetickém projektu. V jeho rámci se počítá s výstavbou osmi elektráren, do nichž chce vláda investovat až dvě miliardy dolarů (asi 45 miliard Kč). Mezi vybranými je i česká elektrárenská společnost ČEZ. "Komise se rozhodla zahrnout do druhého kola jednání všechny firmy, které v roce 2005 vykázaly zisk alespoň 100 milionů eur," řekl generální tajemník ministerstva energetiky Stipo Buljan. Komise zpočátku posuzovala návrhy 37 firem. Mezi vybranými je vedle ČEZ konsorcium APET Group, rakouské firmy Verbund a EVN, nebo italský Enel. Vybrána byla také německá společnost EnBW, řecká Public Power Corporation, globální energetická společnost AES, norský Statkraft, švýcarský ATEL a také švýcarsko-kazašský BMG/Kaztransgas. K připravovanému jednání bude přizván rovněž chorvatský státní monopol HEP. Bosna se totiž s Chorvatskem dělí o jezero, kde se bude stavět jedna ze čtyř hydroelektráren, uvedla agentura Reuters. Společnost ČEZ měla v loňském roce čistý zisk 22,3 miliardy korun, což je asi 780 milionů eur. Požadavek bosenské komise tedy firma z tohoto hlediska vysoko překračuje.

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 23.6. 2018
New York 13:35
closed 43:55
Londýn 18:35
closed 37:25
Frankfurt 19:35
closed 37:25
Praha 19:35
closed 37:40
Moskva 21:35
closed 34:25
Tokio 02:35
closed 54:25
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch