Firemní zprávy

ČEZ je na užším seznamu pro výstavbu elektráren v Bosně

12.10.2006 13:59

Na užší seznam zájemců o výstavbu čtyř uhelných elektráren v Bosně v hodnotě jedné miliardy eur (28,3 miliardy Kč) se spolu s dalšími třemi společnostmi dostala i česká firma ČEZ. Informuje o tom dnes bosenský list Dnevni Avaz s odvoláním na ministra průmyslu a energetiky Vahida Heća. Mezi další tři uchazeče patří konsorcium Austrian Power and Environment Technology GmbH (APET), německá EnBW a švýcarsko-kazašská skupina BMG/Kaztransgas. Plán zahrnuje výstavbu čtyř elektráren na uhlí s odhadovanou kapacitou 2000 megawatt a rozšíření a obnovu dvou uhelných dolů. Hećo dodal, že dané čtyři firmy byly vybrány do dalšího kola, protože nevyžadují partnerství s místními společnostmi Elektroprivreda BiH a Elektroprivreda HZHB, které budou projekt realizovat. APET minulý týden vyhrál soutěž na výstavbu čtyř hydroelektráren s celkovou kapacitou 200 MW v hodnotě 800 milionů eur. Součástí konsorcia jsou rakouské firmy Alpine Mayreder Bau, Porr a Vatech, německé Siemens a Voith, francouzská Alstom a finská Poyry. Hećo dodal, že vláda bude nyní zkoumat nabídky čtyř vybraných kandidátů. O vítězi chce rozhodnout do 90 dní, napsala agentura Reuters. ČEZ poprvé vstoupil na zahraniční trhy v roce 2004, kdy vyhrál soutěž na tři distributory elektřiny v Bulharsku. Jednu firmu ČEZ také koupil v Rumunsku. Mezi další trhy, na kterých se firma snaží uspět, je Polsko, Makedonie, Slovensko či Černá hora. V polovině července ČEZ podepsal s bosenskou firmou Elektroprivreda RS dlouhodobou rámcovou dohodu o výstavbě nejméně dvou uhelných elektráren na jihu Bosny a koupi uhelného dolu v kontraktu za více než 1,5 miliardy eur (43 miliard korun). ČEZ by také mohl vytvořit společný podnik s vodní elektrárnou Gacko. irl mha 40/2

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 18.10. 2018
New York 06:06
closed 03:24
Londýn 11:06
open 05:24
Frankfurt 12:06
open 05:24
Praha 12:06
open 04:21
Moskva 14:06
open 02:39
Tokio 19:06
closed 13:54
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch