Firemní zprávy

Telefónica koupí minoritní podíl v telekomunikační firmě PCCW

20.11.2006 09:36

Španělská skupina Telefónica koupí podíl osm procent v hongkongské telekomunikační společnosti PCCW Ltd. od konsorcia vedeného hongkongským finančníkem Francisem Leungem. Za podíl zaplatí až 323 milionů eur (9,07 miliardy Kč), oznámila společnost. Telefónica by podle dohody měla zaplatit za jednu akcii šest hongkongských dolarů (17 Kč). Cena však může být ještě snížena až o deset procent, v závislosti na výkonu akcií. V pátek akcie firmy uzavřely na 5,02 hongkongského dolaru. Od počátku letošního roku zpevnily o pět procent. Telefónica upozornila, že se spojí s China Network Communication Group (CNC), která má v PCCW podíl téměř 20 procent. Oba telekomy vytvoří zvláštní firmu, která bude podíl v PCCW spravovat a stane se tak největším akcionářem PCCW. Druhá největší telekomunikační firma v Evropě usiluje o posílení svého spojení s CNC. V současnosti vlastní podíl pět procent v China Netcom, divizi CNC. Podle dohody by mohla Telefónica vyměnit své akcie v PCCW za akcie Netcom, čímž by její podíl v China Netcom stoupl na 9,9 procenta. Telefónica, CNC a PCCW také oznámily, že se dohodly na společném rozvoji telekomunikačních a mediálních služeb, napsala agentura Reuters. V České republice vlastní Telefónica podíl 69 procent ve společnosti Telefónica O2. Ta vznikla spojením Českého Telecomu a Eurotelu v polovině letošního roku. Telefónica O2 je největší tuzemský telekomunikační operátor, který provozuje 2,5 milionu pevných linek a 4,8 milionu mobilních telefonů. irl mha

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 23.6. 2018
New York 13:38
closed 43:52
Londýn 18:38
closed 37:22
Frankfurt 19:38
closed 37:22
Praha 19:38
closed 37:37
Moskva 21:38
closed 34:22
Tokio 02:38
closed 54:22
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch