Firemní zprávy

Elektrárna firmy ČEZ v Bulharsku letos zvýší výrobu o 34 procent

12.2.2007 18:21

Elektrárna v bulharské Varně, která patří společnosti ČEZ, chce v letošním roce zvýšit výrobu elektřiny o 34 procent. Celkem by tak letos měla vyrobit čtyři miliardy kilowatthodin elektrické energie. Informovala o tom agentura Reuters. Elektrárna má kapacitu 1260 megawattů a elektřinu vyrábí spalováním uhlí. ČEZ v ní má 100procentní podíl, převzal ji v loňském roce a zaplatil za ni 206 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy Kč). Dalších 100 milionů eur tvoří investice do zvýšení kapitálu. "Chceme prodat 3,2 miliardy kilowatthodin dominantní elektrárenské společnosti NETC. Zbývajících 800 milionů by šlo prodat na liberalizovaném trhu s elektřinou," píše se ve sdělení elektrárny. Elektrárna ve Varně se na celkové instalované kapacitě skupiny ČEZ podílí asi z deseti procent. V loňském roce vyrobila 2,98 miliardy kilowatthodin elektřiny, což je nejvíce od roku 1993. Nezabránily jí v tom ani problémy s dodávkami uhlí z Ukrajiny. ČEZ chce v příštích osmi letech do zastaralého generátoru investovat více než 700 milionů leva (asi deset miliard Kč), aby elektrárna odpovídala evropským standardům. Cílem je snížit objem emisí skleníkových plynů, které jsou podle odborníků zodpovědné za oteplování atmosféry.

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 15.12. 2018
New York 19:52
closed 37:38
Londýn 00:52
closed 55:08
Frankfurt 01:52
closed 55:08
Praha 01:52
closed 55:23
Moskva 03:52
closed 52:08
Tokio 08:52
closed 48:08
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch