Firemní zprávy

Altadis odmítl zvýšenou nabídku Imperialu na převzetí

16.4.2007 08:15

Francouzsko-španělský výrobce cigaret Altadis odmítl zvýšenou nabídku na převzetí ze strany britského rivala Imperial Tobacco. Ta jej ohodnocuje zhruba na 12 miliard eur. Oznámila to firma s tím, že nabídka ve výši 47 eur za akcii stále ještě neodráží její skutečnou hodnotu. Imperial původně nabídl za každou akcii Altadisu 45 eur. Cena akcií přitom na začátku dnešního obchodování na burze činila 47,70 eura. "Správní rada věří, že upravená nabídka Imerialu neodráží strategickou hodnotu společnosti, rozmanitost jejích unikátních aktiv ani vyhlídky na budoucí růst. Takže se jednohlasně rozhodla nabídku odmítnout," uvedla firma. Imperial je čtvrtým největším výrobcem cigaret na světě a mezi jeho značky patří Lambert & Butler a West. Altadis je druhou největší tabákovou skupinou ve Francii i Španělsku a čtyřkou na německém trhu, píše agentura Reuters. Skupina Altadis vznikla v roce 1999 spojením španělské firmy Tabacalera a francouzské La Seita. Do jejího sortimentu patří kromě francouzských cigaret Gitanes a Gauloises rovněž španělské cigarety Fortuna a kubánské doutníky Montecristo.

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 11.12. 2018
New York 04:55
closed 04:35
Londýn 09:55
open 06:35
Frankfurt 10:55
open 06:35
Praha 10:55
open 05:32
Moskva 12:55
open 03:50
Tokio 17:55
closed 15:05
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch