Firemní zprávy

TZ Ministerstva financí k dividendám ČEZ

16.11.2007 16:03

"Dnes se v médiích objevila zpráva o možné výši dividendy vyplacené společností ČEZ jejím akcionářům. Tato zpráva odkazovala na včerejší rozhovor s prvním náměstkem ministra financí, Ivanem Fuksou, v rádiu Impuls. Pan náměstek však zde zdůraznil, že se jedná pouze o jeho osobní odhad k možným variantám dividendové politiky státu. Dokument o dividendové politice vlády nebyl zatím zpracován, probíhá jeho příprava. Proto je předčasné vyvozovat z výše zmíněného rozhovoru jakékoliv závěry. Bez jakéhokoli zpochybnění platí, že dividendová politika společnosti ČEZ je postavena na vyplácení dividend mezi 40-50 procenty z čistého konsolidovaného zisku. ČEZ oznámil očekávaný zisk za rok 2007 ve výši 41,4 miliardy korun. Dividenda v objemu 20 miliard korun by tedy představovala horní hranici tohoto pásma. Stát dnes vlastní více než dvě třetiny hodnoty akcií (na nakoupené vlastní akcie není dividenda vyplácena), takže by na něj připadly více než dvě třetiny objemu dividend. Nikoli ovšem celých 20 miliard korun, v tom byl pan náměstek špatně pochopen."

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 21.6. 2018
New York 04:17
closed 05:13
Londýn 09:17
open 07:13
Frankfurt 10:17
open 07:13
Praha 10:17
open 06:10
Moskva 12:17
open 04:28
Tokio 17:17
closed 15:43
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch