Firemní zprávy

Pražská burza v úvodu týdne ztrácí

10.3.2008 15:58

Pražská burza v úvodu týdne ztrácí. Dopoledne trh táhly dolů zejména akcie Unipetrolu, které v ranních hodinách odepisovaly více než šest procent. Hlavní index trhu PX byl v 11:15 níže o 0,62 procenta na 1458,8 bodu, vyplývalo z výsledků burzy. Dnes nejobchodovanější akcie energetické společnosti ČEZ připisovaly před polednem 0,17 procenta na 1153 Kč. Největší růst zaznamenala mediální skupina CME, která byla výše o 1,23 procenta na 1313 Kč. Ve srovnání s ČEZ však byl objem jejích obchodů zhruba desetinový. Třetinu procentní bodu si na novou cenu 515,50 Kč připsaly cenné papíry Telefóniky O2. Unipetrol dopoledne zmírnil počáteční ztrátu; v 11:15 byl ve srovnání s předchozím závěrem slabší o 2,17 procenta na ceně 248,30 a vykazoval po ČEZ druhý největší objem obchodů. Ráno akcie testovaly i hladinu 240 korun. Největší pokles dopoledne postihl realitní ECM, která byla níže o 3,45 procenta na 813,50 Kč. Akcie Philip Morris ČR ztrácely 3,17 procenta na 6633 Kč a Pegas Nonwovens ubraly 2,80 procenta na 606,50 Kč. "Trh se na výše zmíněných úrovních zdá být velmi silný, a tak očekáváme odpoledne další posilování cen českých akcií a návrat indexu PX do kladných hodnot," uvedl analytik Patria Finance Ronald Schubert.

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 23.6. 2018
New York 03:57
closed 53:33
Londýn 08:57
closed 47:03
Frankfurt 09:57
closed 47:03
Praha 09:57
closed 47:18
Moskva 11:57
closed 44:03
Tokio 16:57
closed 40:03
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch