Firemní zprávy

ČEZ investuje do roku 2012 do obnovitelných zdrojů 5,5 mld. Kč

14.4.2008 11:54

TZ: "Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje chce během let 2008 až 2012 realizovat projekty za více než 5,5 miliardy korun. Největší část prostředků - 4 miliardy - půjde na rozvoj větrné energie, 1,2 miliardy na projekty v oblasti bioplynu a biomasy a zhruba 350 milionů na zvyšování efektivity malých vodních elektráren. 'Do roku 2012 máme v plánu postavit větrné parky s celkovým instalovaným výkonem 100 megawattů a realizovat projekty v oblasti bioplynu a biomasy s celkovým výkonem do 20 megawattů,' řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje. 'Chceme také dokončit projekt rekonstrukce našich malých vodních elektráren za cca 350 milionů korun. Do vodní energie ale můžeme investovat i výrazně více, pokud najdeme zajímavé možnosti akvizic či nové výstavby,' dodal. Rozšíření výrobního portfolia o 100 megawattů ve větrných elektrárnách a o 20 megawattů v biomase a bioplynu přinese navýšení roční výroby elektřiny o 370 gigawatthodin - z toho 250 GWh z větrných elektráren. V oblasti větrné energie se společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje daří získávat souhlasy obcí s výstavbou. Jde zejména o parky Rešice, Tavíkovice, Čermákovice, Stříbro a několik desítek menších projektů. K nim se nově podařilo získat i souhlas obce Blížkovice - 5 strojů. Celkově jde o 60 strojů s instalovaným výkonem 120 až 160 megawattů, podle typu strojů. První větrné elektrárny by mohly být v provozu v roce 2011."

Další zprávy

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 23.6. 2018
New York 04:01
closed 53:29
Londýn 09:01
closed 46:59
Frankfurt 10:01
closed 46:59
Praha 10:01
closed 47:14
Moskva 12:01
closed 43:59
Tokio 17:01
closed 39:59
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch